Menedżer West Hamu Slaven Bilić przyznał na przedmeczowej konferencji prasowej, że Chicharito powinien być gotowy na spotkanie z Brighton & Hove Albion. Z gry wykluczeni są natomiast Diafra Sakho i James Collins.

Chicharito nie trenował w środę z powodu bólu w ścięgna udowego, ale badania wykazały, że to nic poważnego. Meksykanin weźmie udział w czwartkowym wieczornym treningu na London Stadium i powinien być w składzie na mecz z Mewami.

 – Chicharito miał niewielki problem, ale trenuje o 17 z zespołem i powinien być zdolny do udziału w zajęciach. To nie jest poważna sprawa. Trenował i czuł lekki ból ścięgna. Więc ważne było żeby sprawdzić, ale badania dały nam jasny wgląd na to. Brakowało go w środowym lekkim treningu i spodziewamy się go dziś na treningu. Na podstawie jego odczuć jestem pewien, że będzie dobrze. – mówi Chorwat

West Ham do starcia z Brighton podchodzi bez Jamesa Collinsa, który kontynuuje rehabilitację stawu skokowego oraz Diafry Sakho. Jednak 49-latek jest przekonany, że obaj zawodnicy będą gotowi na spotkanie z Tottenhamem w środku przyszłego tygodnia. Do treningów wrócił także Adrián, który miał problemy z żółądkiem.

 – Mamy paru zawodników z urazami. James Collins wróci do nas za kilka dni, a Sakho ma problem z plecami. Nie trenował od meczu z Burnley, więc nie zagra w piątek. Obaj mogą wrócić do drużyny na Tottenham. Adrián miał przez kilka dni problemy z żołądkiem, ale już ma się dobrze i będzie trenował z drużyną. 

Andy Carroll z pewnością nie zagra z powodu czerwonej kartki obejrzanej z The Clarets, ale w ofensywie w tym spotkaniu mogą zagrać tacy gracze jak: Chicharito, Marko Arnautović, Manuel Lanzini, Michail Antonio czy André Ayew.

Bilić poinformował także, że jest małe prawdopodobieństwo, że młody Toni Martinez będzie zaangażowany w mecz z Brighton.

 – Martinez pokazuje dobrą formę. Trenował z nami parę razy, był z nami w pre-season i ciągle się rozwija, ale mamy wystarczająco dużo opcji, więc prawdopodobnie nie znajdzie się w kadrze meczowej.