Podczas konferencji prasowej poświęconej najbliższemu meczowi West Hamu z Cardiff City Manuel Pellegrini oznajmił, że Aaron Cresswell przejdzie dodatkowe testy sprawnościowe celem oceny jego stanu zdrowia.

Lewy obrońca został zmieniony w drugiej połowie z powodu drobnego urazu. Anglika zmienił Arthur Masuaku. Boss The Hammers potwierdził, że decyzja o występie 28-latka zostanie podjęta we wtorek, tuż przed meczem.

– Na liście kontuzjowanych wciąż znajdują się ci sami zawodnicy, którzy przechodzą długą rehabilitację.

– Z obecnych piłkarzy mamy pewną sytuację z Aaronem Cresswellem, który doznał urazu ścięgna udowego. Z tego powodu nie mógł kontynuować gry w sobotę. Ocenimy jego stan przed konfrontacją z Cardiff. To nie będzie łatwa decyzja.

– Sprawdzimy też co z Balbueną. W sobotę został nieźle poobijany. Z nim i Aaronem mamy pewne problemy.

Chilijczyk pochwalił też Felipe Andersona. Brazylijczyk odnotowuje wzrost formy, dzięki czemu zdobył cztery bramki w czterech ostatnich meczach.

– Myślę, że Felipe cały czas podnosi swój poziom. Coraz lepiej odnajduje się w Premier League i wie, jakie ma zadania na boisku, a czego musi się wystrzegać.

– Zagrał dobre spotkanie. Wciąż się rozwija i jest dla nas bardzo ważny.

Pellegrini również pochylił się nad dyspozycją Roberta Snodgrassa. Zdaniem menadżera Szkot zasługuje na grę w barwach Młotów.

– Rozmawiałem z nim na początku sezonu. Zawsze uważałem go za dobrego gracza, jednak wszystko zależało od tego czego oczekiwał i czy miał miejsce w składzie.

– Zamieniliśmy dosłownie kilka słów przed sezonem. Dałem mu do zrozumienia, że musi popracować nad swoją kondycją. To profesjonalista, który radzi sobie świetnie, ponieważ pragnie być częścią West Hamu.