Wieści z drużyny: Niepewny występ Cresswella

Podczas konferencji prasowej poświęconej najbliższemu meczowi West Hamu z Cardiff City Manuel Pellegrini oznajmił, że Aaron Cresswell przejdzie dodatkowe testy sprawnościowe celem oceny jego stanu zdrowia.

Lewy obrońca został zmieniony w drugiej połowie z powodu drobnego urazu. Anglika zmienił Arthur Masuaku. Boss The Hammers potwierdził, że decyzja o występie 28-latka zostanie podjęta we wtorek, tuż przed meczem.

– Na liście kontuzjowanych wciąż znajdują się ci sami zawodnicy, którzy przechodzą długą rehabilitację.

– Z obecnych piłkarzy mamy pewną sytuację z Aaronem Cresswellem, który doznał urazu ścięgna udowego. Z tego powodu nie mógł kontynuować gry w sobotę. Ocenimy jego stan przed konfrontacją z Cardiff. To nie będzie łatwa decyzja.

– Sprawdzimy też co z Balbueną. W sobotę został nieźle poobijany. Z nim i Aaronem mamy pewne problemy.

Chilijczyk pochwalił też Felipe Andersona. Brazylijczyk odnotowuje wzrost formy, dzięki czemu zdobył cztery bramki w czterech ostatnich meczach.

– Myślę, że Felipe cały czas podnosi swój poziom. Coraz lepiej odnajduje się w Premier League i wie, jakie ma zadania na boisku, a czego musi się wystrzegać.

– Zagrał dobre spotkanie. Wciąż się rozwija i jest dla nas bardzo ważny.

Pellegrini również pochylił się nad dyspozycją Roberta Snodgrassa. Zdaniem menadżera Szkot zasługuje na grę w barwach Młotów.

– Rozmawiałem z nim na początku sezonu. Zawsze uważałem go za dobrego gracza, jednak wszystko zależało od tego czego oczekiwał i czy miał miejsce w składzie.

– Zamieniliśmy dosłownie kilka słów przed sezonem. Dałem mu do zrozumienia, że musi popracować nad swoją kondycją. To profesjonalista, który radzi sobie świetnie, ponieważ pragnie być częścią West Hamu.

Krzysztof Hamrol

Kontakt: krzysztof.hamrol@gmail.com