Dwóch graczy (poza Michailem Antonio i Jarrodem Bowenem) nie poleciało do Serbii z powodu choroby. Wygląda na to, że jednym z nich jest Mohammed Kudus – takie informacje pojawiają się już w social mediach – póki co nie są one potwierdzone.

Szkot nie ujawniał oficjalnie kim są nieobecni gracze, jednak… Kudusa rzeczywiście nie widać w żadnej galerii zdjęć przedstawiającej drużynę wchodzącą na pokład samolotu do Serbii, opublikowanej w internecie przez dział medialny klubu, co potwierdziłoby spekulacje.

Biorąc pod uwagę nieobecność Bowena i Antonio, brak Kudusa będzie ogromnym ciosem. Szczególnie, że Bačka Topola przystąpi do meczu mentalnie wzmocniona po weekendowym zwycięstwie nad Partizanem Belgrad 4:0. Nie wiadomo, kto jest drugim chorym zawodnikiem pierwszego składu, ale… Edsona Alvareza również nie było widać w galeriach z dzisiejszego dnia.

Jarrod nie przyleciał z nami, ale niestety mamy parę zawodników, która jest chora i także musiała zostać w Londynie. Nie jestem gotowy powiedzieć, kim są – poinformował Moyes.

Wygląda na to, że w West Hamie ma miejsce mini kryzys związany z kontuzjami i chorobami przed napiętym harmonogramem meczów, który jest przed Młotami.

Michaila Antonio i Jarroda Bowena zabraknie jutro z powodu kontuzji kolan

Antonio będzie pauzował od dwóch do trzech tygodni, a Bowen jest już gotowy do gry, ale Moyes nie zaryzykował i pozostawił go w Londynie.

Dobry wynik zagwarantuje start w Lidze Europy po Świętach Bożego Narodzenia

Jest to drugi mecz z dziesięciu w napiętym okołoświątecznym harmonogramie, pomiędzy weekendowym zwycięstwem West Hamu nad Burnley, a 2 stycznia.

Zwycięstwo zapewniłoby West Hamowi pierwsze miejsce w grupie A., nawet jeśli Freiburg wygrałby z Olympiakosem. Niemcy będą musieli wówczas pokonać Młoty dwoma bramkami na stadionie w Londynie w ostatnim meczu grupowym, aby poprawić swój bezpośredni rezultat bramkowy.