Jack Collison został mianowany nowym szkoleniowcem drużyn U14-U16. Terry Westley na dobry początek współpracy pochwalił byłego pomocnika Młotów i nazwał go świetnym trenerem.

Collison zakończył swoją karierę w 2016 roku w Peterborough. W tym samym klubie rok później miał okazję piastować stanowisko trenera zespołu U18. Po bardzo dobrym sezonie w roli szkoleniowca, Walijczyk otrzymał szansę pracy z potencjalnymi przyszłymi gwiazdami piłki we wschodnim Londynie.

Szef Akademii, Terry Westley był zachwywecony powrotem 28-latka do domu.

-Powrót zajął mu kilka lat, ale cieszę się, że już wrócił. To młody mężczyzna, który chce się uczyć i rozwijać. Kiedy rozmawialiśmy, zrobił na mnie potężne wrażenie. On chce posiąść jak największą wiedzę. Myślę, że mamy na pokładzie genialnego, młodego trenera.

Collison dołączył do West Hamu w wieku 17 lat i natychmiast zrobił wrażenie na ówczesnych trenerach w Akademii. Jego postępy i ciężka praca doprowadziły go do debiutu w styczniu 2008. Westley wierzy, że jego silny związek z West Hamem wyjdzie wszystkim stronom na dobre.

-Rodzice i juniorzy chcą kogoś, kto pomoże im przechodzić coraz to wyższe szczeble. Jack jest odpowiednią osobą – był w Akademii, debiutował tutaj, później grał w wyjściowej jedenastce, nawet został powołany do reprezentacji. Zna wymagania i realia.

-Collison to piłkarz, który miał kilka trudnych momentów w karierze. Musiał szybciej przejść na emeryturę, ze względu na powracające problemy z plecami. Nie skończył z futbolem i zrobił licencję na bycie trenerem.

Były piłkarz Młotów zajmie się młodzieżą w przedziale wiekowym od 14 do 16 lat, ale Westley zachęca go do zaangażowania się w życie całej Akademii.

-Będzie pracował ze wszystkimi grupami, wszyscy nasi trenerzy tak robią. Zamiast skupiać się tylko na „swoim zespole”, zawsze zachęcamy trenerów młodszych grup do pracy ze starszymi, nawet z U23. To samo już powiedziałem Jackowi, mimo wszystko głównie będzie zajmował się U16 i U14 – zakończył Westley.