Szef akademii West Hamu Terry Westley jest pod wrażeniem postępów jakie robią Domingos Quina oraz Reece Oxford w klubie. Zdaniem Anglika obaj piłkarze w niedalekiej przyszłości będą stanowili o sile Młotów.

Transfery takich piłkarzy jak Domingos Quina czy Antonio Martinez są dowodem na to, że Slaven Bilić chce stawiać na młodzież w swoim zespole. West Ham wyszukuje na całym świecie młodych talentów, które w przyszłości mogłyby dołączyć do klubu. Przykładami na tą tezę są właśnie Portugalczyk i Hiszpan.

Klub stawia również na młodych Anglików. Reece Oxford, Reece Burke, Marcus Browne, Ashley Fletcher to zawodnicy, którzy już pukają do pierwszego zespołu Młotów lub jak w przypadku Oxforda i Fletchera już w nim są i odgrywają znaczącą rolę.

Reece Oxford

 – Domingos jest bardzo utalentowanym piłkarzem i ma ciekawy charakter. Jest z nami od niedawna, ale odbił już swoje piętno w zespole. On grał już w pierwszym zespole z Juventusem czy w Lidze Europejskiej. Teraz może uda mu się zagrać w Pucharze Ligi lub Premier League. Mam nadzieję, że będzie w stanie utrzymać swoją wysoką formę w rozgrywkach Premier League 2. 

 – Reece nie poszedł na wypożyczenie w tym sezonie i jest jednym z czterech środkowych obrońców w pierwszym zespole. Jestem przekonany, że Oxford może być zawodnikiem West Hamu przez wiele lat. On ma wszystkie ważne cechy piłkarskie: mentalność, sprawność fizyczną, wytrzymałość i umiejętności techniczne. Reece ma wielki talent. – powiedział Westley