Na dzień przed meczem Ligi Europy z Rapidem Wiedeń, w okolicy London Stadium został zaprezentowany nowy pomnik związany z West Hamem.

Posąg przedstawia moment wygrania Pucharu Zdobywców Pucharów w 1965 roku, kiedy to West Ham pokonał na Wembley TSV 1860 Monachium.
Rzeźba jest wykonana z brązu i przedstawia trzech kluczowych graczy West Hamu tamtego okresu – Bobby’ego Moore, Martina Petersa oraz Sir Geoffa Hursta.

Na ceremonii odsłonięcia pomnika zjawili się włodarze klubu, kapitanowie Mark Noble oraz Declan Rice, a także Sir Geoff Hurst we własnej osobie. Z zaproszenia skorzystały także córka Moore’a, Roberta, a także Kathy Peters, żona Martina.

„Czuję się zaszczycony, że mogłem wziąć udział w prezentacji pomnika. Uważam, że to jeden z najważniejszych gestów, jaki którykolwiek klub może wykonać – szanować i popularyzować to, na czym jest zbudowany. Moim celem jest kultywować ten trend w Akademii, gdzie będę przebywał po zakończeniu kariery.” – skomentował Mark Noble.

Kibice wybierający się na czwartkowy mecz z Rapidem będą mieli okazję zobaczyć pomnik jako jedni z pierwszych, a także skorzystać z usług zamówionego przez klub fotografa.

 

Autorem wpisu jest Kuba Barszcz (https://twitter.com/kubaWHU)