West Ham prowadzi rozmowy z kapitanem Markiem Noblem na temat objęcia funkcji kierowniczej w klubie pod koniec obecnej kampanii. Legenda Młotów odwiesza korki tego lata, po spędzeniu całej swojej kariery we wschodnim Londynie. Klubowi zależy na zatrzymaniu 34-latka na londyńskim stadionie.

The Daily Mail donosi, że pod koniec kampanii Mark Noble ma objąć kierowniczą rolę w klubie, jednak szczegółowe informacje nie zostały jeszcze ujawnione.  Wiadomo, że menedżer będzie chciał utrzymać 34 latka na pokładzie, ale musi przedyskutować z nim w jakiej roli on sam widzi się najlepiej.

Młoty chcą, aby legendarny gracz miał wpływ na kształtowanie ich przyszłości

Wraz z Robem Newmanem mianowanym na szefa rekrutacji w zeszłym roku, stanowiłby efektywną parę zajmującą się pozyskiwania zawodników.  Wiadomo jednak, że Noble jest żywo zainteresowany graczami poniżej 23 roku życia i pracą Akademii.

West Ham zdaje sobie sprawę, że kapitan Młotów chce przejść na pozycję, w której będzie mógł wykorzystać swoje ogromne doświadczenie w klubie i grze i będzie chciał mieć wpływ na kształtowanie przyszłości klubu.

Myślę, że Mark ma dobre pomysły na siebie, może otrzyma rolę dyrektora sportowego lub dyrektora technicznego? – powiedział tajemniczo latem David Moyes.

Noble zaliczył w tym sezonie zaledwie cztery występy w Premier League, strzelając jedną bramkę. Pomocnik miał trudności z czasem gry ze względu na znakomitą współpracę między Declanem Rice’m i Tomášem Součkiem. Noble wdraża także Declana Rice’a do roli kapitana i pomaga odnalaneźć się młodemu Anglikowi na boisku z kapitańską opaską. Sam Rice niejednokrotnie podkreślał, że ma niesamowite wsparcie w Marku Noble’u i czerpie wiedzę z jego doświadczenia.