West Ham United chciałby w styczniu zakontraktować, środkowego pomocnika Brentford FC, Vitaly’ego Janelta – informuje w swoim raporcie Calcio Mercato.

23-latek notuje obecnie bardzo dobry debiutancki sezon w Premier League. Jest podporą drużyny Pszczół i jednym z kluczowych zawodników, co udowodnił w miniony weekend, gdy zdobył dwie bramki w wygranym 4:1 spotkaniu na Stamford Bridge z Chelsea.

Janelt ma przed sobą najlepsze lata piłkarskiej kariery. Młoty są jednym z klubów, które chciałyby pozyskać Janelta po zakończeniu obecnych rozgrywek. Graczem bardzo zainteresowany jest David Moyes.

Młoty w drugim sezonie z rzędu walczą o miejsce w TOP6 i w kolejnym okienku transferowym planują się wzmocnić, aby walka o europejskie puchary stała się codziennością na London Stadium. Mają w tym pomóc nowi piłkarze. West Ham chce pozyskać nowego środkowego pomocnika, który będzie naciskał na Declana Rice’a i Tomasa Soucka. Po odejściu Marka Noble’a i Alexa Krala w klubie pojawi się miejsce dla nowych graczy w środku pola.

Były reprezentant niemieckiej młodzieżówki przedłużył kilka dni temu, kontrakt z Brentford do 2026 roku, a więc jego wartość na rynku transferowym jeszcze wzrosła. Jednak jeśli West Ham się rozwijać i liczyć w czołówce angielskiej oraz na europejskiej scenie – to musi zainwestować większą gotówkę na piłkarzy.

W tym sezonie Vitaly Janelt rozegrał 29 meczów. Zdobył w nich cztery bramki i zaliczył jedną asystę.