West Ham United podczas swojego okresu przygotowawczego zagra w prestiżowym i historycznym meczu na Islandii z Manchesterem City.

Piłkarze Slavena Bilicia pojawią się w piątek 4 sierpnia o 15:00 czasu polskiego na Laugardalsvöllur National Stadum w Reykjawiku. Będzie to pierwszy w historii mecz Młotów z The Citizens na Islandii. Osiem dni później West Ham pojedzie na Old Trafford na spotkanie pierwszej kolejki Premier League z Manchesterem United.

Starcie z Manchesterem City będzie wyjątkowe dla nowego piłkarza WHU Pablo Zabalety, który wiele lat spędził na Etihad Stadium.

 – To fantastyczne, że zapiszemy się w historii jako pierwsze kluby Premier League, które zagrają ze sobą na Islandii. Nie możemy już się doczekać wizyty w Skandynawii, gdzie jest wielu fanów West Hamu. Islandia kojarzy się każdemu ze świetnych występów na ostatnim EURO. Pomimo tego, że ich kraj jest mały to mają ogromną miłość do piłki nożnej. – powiedział Slaven Bilić

 – Będzie to bardzo dobra okazja dla nas i Manchesteru City by sprawdzić się przed sezonem. Mamy wielki szacunek do siebie i wyciągniemy pozytywy z tego meczu, pod względem sprawności i przygotowania się do kampanii Premier League. – dodał menedżer West Hamu