Pomimo remisu z KRC Genk, West Ham United zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Teraz Młotom pozostała walka o zajęcie pierwszego miejsca w grupie, premiowanego awansem, od razu do 1/8 finału.

Zespół Davida Moyesa z 10 punktami na koncie, przewodzi w stawce grupy H i ma bardzo duże szanse, na wygranie grupy. Cztery oczka mniej ma zespół Dinama Zagrzeb. Genk zgromadził do tej pory cztery punkty, a zamykający stawkę Rapid Wiedeń – trzy.

The Irons potrzebują jednego zwycięstwa, aby przypieczętować zajęcie pierwszego miejsca w stawce, na koniec fazy grupowej, co za tym idzie awans do 1/8 finału. Młoty nawet przy ewentualnych porażkach z Rapidem i Dinamem nie mają szans na wypadnięcie z TOP2, gdyż Dinamo ma do rozegrania jeszcze mecz z Genkiem, więc niemożliwe jest, aby oba zespoły zdobyły po sześć punktów do końca rozgrywek.

Przypomnijmy, że ośmiu zwycięzców grup, od razu zamelduje się w 1/8 finału Ligi Europy. Drużyny z drugich miejsc zmierzą się w 1/16 finału z ekipami z trzecich miejsc Ligi Mistrzów. Z kolei zespoły z trzecich miejsc Ligi Europy zagrają w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy.

Przed West Hamem jeszcze dwa spotkania grupowe. 25 listopada, gracze Moyesa zmierzą się na wyjeździe z Rapidem Wiedeń, a na początku grudnia skonfrontują się na London Stadium z Dinamem Zagrzeb.