Manchester United jest skłonny wysłuchać ofert za jednego ze swoich najdłużej grających piłkarzy. O dostępność obrońcy Czerwonych Diabłów – Aarona Wan-Bissaki, pytają m.in Crystal Palace i West Ham. 

Manchester Evening News twierdzi, że zainteresowane pozyskaniem tego piłkarza londyńskie kluby – Crystal Palace i West Ham – skontaktowały się już z Man United, w sprawie ewentualnego transferu.

Wan-Bissaka, który dołączył do United z Palace w 2019 roku za 50 milionów funtów, zaliczył w tym sezonie 17 występów. Erik ten Hag ujawnił przed ostatnim spotkaniem z Tottenhamem Hotspur, że obrońca zacząłby ten mecz na ławce, gdyby Luke Shaw był gotowy do gry. Rozegrał jednak pełne 90 minut na lewej obronie, z Dalotem na prawej, co jest kolejną wskazówką, że ten drugi jest bardziej preferowany do pierwszego składu przez trenera. Podobno na początku tego tygodnia, jego transfer mógł zostać wdrożony, jako „opcja dodatkowa” w transakcji podpisania skrzydłowego Palace, Michaela Olise.

Wan-Bissaka imponuje w defensywie i wbrew wynikom,  był jednym z najlepszych zawodników drużyny przeciwko Spurs, ale według trenera problemem jest jego brak skuteczności w ataku. Ten Hag woli, aby jego boczni obrońcy oferowali więcej kreatywności.

Kontrakt Aarona Wana-Bissaki został w zeszłym miesiącu przedłużony i wygasa latem 2025 roku. Z raportów z tego tygodnia wynikało, że decyzja została podjęta wyłącznie po to, aby zawodnik mógł zostać sprzedany latem.

Autor: Natalia Stokfisz