Szef skautingu w klubie z Upton Park, Tony Henry wysłał swoich pracowników do Belgii, by ci obejrzeli spotkanie na szczycie Jupiter League, pomiędzy Gent a Anderlechtem Bruksela. 

Oprócz West Hamu na stadionie ma zasiąść spora grupa skautów europejskich klubów takich jak: Arsenal, Aston Villa, Everton, Leicester City, Borussia Moenchengladbach, VFL Wolfsburg, Hoffenheim, Bayer Leverkusen, Atletico Madryt czy Celta Vigo.

Po pozyskaniu latem 2014 roku z Anderlechtu Bruksela Cheikhou Kouyate, włodarze West Hamu wierzą, że Belgia to bardzo dobre miejsce na szukanie nowych nabytków. Piłkarze z Belgii w ostatnim czasie są coraz bardziej pożądani przez angielskie zespoły. Spójrzmy np. na takie kluby jak Chelsea, Manchester City czy Everton. Tam pierwszoplanowe role odgrywają właśnie Belgowie z Edenem Hazardem, Kevinem De Bruyne, Vincentem Kompanym czy Romelu Lukaku na czele.

Być może i West Ham w najbliższym czasie znajdzie w tym kraju swoją perełkę. Tony Henry i jego pracownicy z pewnością o to zadbają.