Dagny Brynjarsdottir i Hawa Cissoko strzeliły gole w drugiej połowie spotkania, zapewniając West Hamowi zwycięstwo w derbach Londynu z Tottenhamem w Super Lidze Kobiet.

Po zmarnowaniu rzutu karnego w pierwszej połowie, Brynjarsdottir w 49 minucie dała gościom prowadzenie. Cissoko wykonała późny kontratak dla Młotów, który okazał się sukcesem.

West Ham Women kończy rok kalendarzowy na piątym miejscu w WSL. Młoty wyprzedziły o trzy punkty Aston Villę, która w niedzielę przegrała z Arsenalem 1:4. Zwycięstwo oznacza, że ​​West Ham wygrał teraz trzy z ostatnich czterech meczów.

Żeńska drużyna Młotów nie zajęła miejsca wyższego niż siódme w swoich dwóch poprzednich kampaniach WSL

Po piątej wygranej w lidze w 10 meczach, nadal są gotowi, aby przejść do historii klubu w pierwszym sezonie trenera Paula Konchesky’ego.

Porażka dla Spurs, była ich trzecią z rzędu  – gospodarze pozostali na siódmym miejscu w tabeli.