West Ham United pozyskał 20-letnią reprezentantkę Irlandii – Izzy Atkinson. Zawodniczka spędziła ostatnie 15 miesiący w Celticu.

Atkinson strzelił zwycięskiego gola, gdy Celtic pokonał Glasgow City 3-2 i wygrał Puchar Szkocji Kobiet 2022 Biffa. Zawodniczka ponownie spotka się z byłym koleżanką z drużyny Shelbourne, Jessem Ziu, która jest letnim transferem Młotów.

Atkinson powiedziała: To spełnienie marzeń, aby w końcu podpisać kontrakt z klubem, który jest tak ugruntowany w Barclays Women’s Super League, jak West Ham. WSL to najlepsza liga na świecie i jest to ruch, który chciałam wykonać od dziecka. Naprawdę mam szczęście, że mogę się tu przeprowadzić, i to w tak młodym wieku.

Menedżer Paul Konchesky dodał:  Izzy to ktoś, kto ma dużo talentu i jest bardzo chętny do nauki. Wchodzi w nowe środowisko i nową ligę, ale w zeszłym tygodniu pokazała już kilka dobrych rzeczy na boisku treningowym. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że Izzy zdecydowała się na przeprowadzkę i nie mogę się doczekać, aby obserwować jej rozwój w tym sezonie.