Craig Dawson przywita swój dawny klub, a Robert Snodgrass i Grady Diangana wracają na London Stadium – jako rywale. Szef Albionu, Sam Allardyce także odłoży sentymenty na bok, kiedy wróci dziś wieczorem do West Ham. Tak zapowiada się dzisiejszy wieczór we wschodnim Londynie.

Drużyna Davida Moyesa pokonała trzy dni temu Burnley i zapisała czwarte czyste konto pod rząd. Dziś może awansować na miejsce dające udział w Lidze Europy

Młoty rozpoczną swój 19. mecz w Premier League w sezonie 2020/21 na dziewiątym miejscu w tabeli z 29 punktami. Jest to równy wynik z Chelsea na siódmym miejscu i Southampton na ósmym. Zwycięstwo zapewni zawodnikom Davida Moyesa przewagę nad obydwoma zespołami.

Do zespołu powrócił Fabiána Balbuena po tym, jak reprezentant Paragwaju opuścił ostatnie cztery mecze, izolując się po kontakcie z kimś, kto miał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Arthur Masuaku pozostaje poza składem po przejściu operacji kolana jeszcze przez kolejne dwa miesiące. 

Co przed meczem mówi David Moyes?

Chcę mieć pewien poziom spójności, czy to mecze ogólnie, czy też nasza pozycja w lidze przez wiele sezonów. Muszę powiedzieć, że gracze radzą sobie naprawdę dobrze. Wykonują świetną robotę i zachęcamy ich do ciągłego doskonalenia. Nie chcemy kończyć w miejscu, w którym właśnie jesteśmy – chcemy zebrać dużo więcej punktów.  Przede wszystkim chcę, aby gracze mieli więcej tego dobrego nastawienia, które trwa. Ich zaangażowanie było wspaniałe we wszystkich grach. Ich postawa jest świetna. Na boisku treningowym, w klubie, byli naprawdę dobrzy i widać to na boisku.  Możesz zobaczyć wspólnotę. Możesz zobaczyć, jak ciężko pracują, aby uzyskać zwycięstwa. Niech to długo potrwa.

Menadżer o Michailu Antonio – Michail radził sobie całkiem dobrze w meczach. Nie wydaje mi się, żeby w tej chwili był na pełnych obrotach. Ma się dobrze, ale wiem, że trochę musi się chronić. Jest dla nas ważną częścią zespołu – widzieliście, że jego gol w sobotę dał nam wynik – więc musimy na niego bardzo uważać.  Chcemy też wygrywać mecze i iść naprzód, więc postaramy się przygotować Michaila do gry z West Brom. Myślę, że to naprawdę szybki zestaw meczów dla wielu klubów i nie różnimy się od innych.

Sam Allardyce nie będzie dziś wyświadczał swoim starym pracodawcom żadnych przysług

Miałem bardzo dobre lata w West Ham – powiedział Allardyce. Miło jest widzieć, jak utrzymują tę pozycję i próbują się poprawiać rok po roku. To była dobrze wykonana praca. Ale powrót może być dla mnie radością tylko wtedy, gdy osiągniemy wynik.

Pierwszym celem w meczu z West Ham jest zejście z boiska niepokonanym. Nie możemy powiedzieć, że wygramy, ale wynik z Wilkami dał nam pewność siebie. Musimy znowu się przyłożyć, tak samo dobrze jak w przypadku tamtego meczu.

Wspaniale będzie zobaczyć Wielkiego Sama – David Moyes

Naprawdę się cieszę, że znów widzę Big Sama w piłce nożnej, ponieważ jest wspaniałą postacią. Gdziekolwiek był, był wspaniałym menadżerem i przez lata dodał wiele rzeczy do piłki nożnej w tym kraju. 

Zna sposoby naciskania w grze, zawsze też dobrze rekrutuje. West Brom będzie sobie dobrze radził ale mam nadzieję, że będzie to już po wtorkowej nocy (śmiech).

Mam wiele dobrych wspomnień z pobytu w West Brom – mówi Dawson

Mają teraz Sama Allardyce’a jako menedżera i to będzie ciężki mecz. Będziemy musieli być najlepsi. Nasze przygotowania były dobre, nasza regeneracja była dobra – więc miejmy nadzieję, że może uzyskać pozytywny wynik.

Dawson przypisuje ostatnie sukcesy Ironów odnowionej rywalizacji w drużynie

W tej chwili panuje w tym miejscu wspaniała atmosfera. Wszyscy ciężko pracują i walczą o miejsca. Jesteśmy w naprawdę dobrej formie, ale każdy mecz jest trudny i we wtorek będziemy musieli być najlepsi. Mamy tutaj świetny skład. Myślę, że mamy tutaj równowagę; ciężko pracujemy jako zespół, a cały skład jest gotowy do pomocy.

Silna spójność zespołu była widoczna w występach West Ham w defensywie w ostatnich tygodniach, a umiejętność Dawsona płynnie wpasowała się w wyjściowy skład, co jest kolejnym przykładem wspólnoty zespołu.

Musiałem trochę poczekać na swoją szansę, ale teraz w końcu wyszedłem i występy były naprawdę dobre. Angelo (Ogbonna) i ja, jak się wydaje, rozpoczęliśmy naprawdę dobrą współpracę i mam nadzieję, że będzie to kontynuowane. Przychodząc do klubu, po prostu chcesz rozegrać tyle gier, ile możesz. Oczywiście chcę skończyć tak wysoko, jak tylko potrafię w lidze. Mamy świetny skład i musimy po prostu ciężko pracować, być skupionym i występować.