W ostatnim meczu tego sezonu na Boleyn Ground West Ham zmierzy się z Evertonem. Początek spotkania o godzinie 16 czasu polskiego. 

Sam Allardyce nie będzie mógł skorzystać z Andy’ego Carrolla, Diafry Sakho, Guya Demela, Jamesa Tomkinsa i Winstona Reida. Problemy kadrowe ma również prowadzący Everton Roberto Martinez. Hiszpan do swojego składu nie może wpisać Leightona Bainesa, Bryana Oviedo, Tony’ego Hibberta, Darrona Gibsona oraz Stevena Piennara.

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabelach Premier League oraz Fair Play, dlatego właśnie mecz ten będzie bardzo ważny dla ich układu. Z całą pewnością nie będzie to spotkanie ostre, w którym pokazanych zostanie wiele kartek. Fatalnie dla West Hamu przedstawiają się statystyki. W ostatnich sześciu potyczkach z Evertonem zdołali wygrać tylko jeden raz, po karnych w FA Cup. Cztery zwycięstwa padły łupem Evertonu, jednak w każdym z nich Młoty strzelały chociaż jedną bramkę.  Niepokojące dla obu zespołów może być to, że w trzech poprzednich spotkaniach w Londynie, sędziowie pokazali aż cztery czerwone kartki – po dwie dla obu ekip.

Arbitrem spotkania będzie Kevin Friend, który sędziował do tej pory tylko jedno spotkanie West Hamu w tym sezonie. Było to zwycięstwo 3:1 z Burnley po bramkach Sakho, Valencii i Cole’a.

Radio Gol i stacja Canal+ nie przewidziały swoich relacji z tego meczu.