Debiut Olli Hardera jako szefa West Ham Women zakończył się porażką. Spurs odniosło trzecie z rzędu zwycięstwo w Super Lidze Kobiet. Zawodniczki West Ham United zostały pokonane przez swoje rywalki 1:0.

Harder dołączył do Irons 23 grudnia, ale po raz pierwszy pojawił się na boisku treningowym na początku tego miesiąca. Był pod wrażeniem występu swojej drużyny, choć przegrał.

Jesteśmy rozczarowani, że nie zdobyliśmy dzisiaj trzech punktów – powiedział. Nie wyciągnęliśmy nic z gry, ale jesteśmy zadowoleni z wielu rzeczy, które widzimy codziennie na boisku.

Po meczu jesteśmy szczególnie zadowoleni z naszej dzisiejszej obrony. Gilly Flaherty spisała się dobrze i kontrolowała wiele trudnych sytuacji. Grace Fisk miała także niesamowitą grę. Chcemy poprawić kilka elementów, ale myślę, że w przyszłości będziemy w stanie uzyskać pewne wyniki.

Bramka rezerwowej Lucy Quinn w spokojnej pierwszej połowie dowiodła różnicy między obiema stronami na stadionie Chigwell Construction. Emily van Egmond była najbliżej trafienia dla Młotów w drugiej połowie. Porażka pozostawia West Ham na dziesiątym miejscu w tabeli WSL po jedenastu meczach.

Po zdobyciu zaledwie jednego punktu w pierwszych pięciu meczach, Spurs zajmuje teraz siódme miejsce. West Ham Women pozostaje na 10. miejscu po siódmej porażce w sezonie.

W czwartek ćwierćfinał Pucharu Kontynentalnego z Durham

Jeśli uda nam się osiągnąć podobny poziom, to powinniśmy spodziewać się dobrego wyniku – dodał Harder. Taki ćwierćfinał to świetna okazja i będziemy go traktować jak każdy inny mecz. Gramy, aby wygrać i miejmy nadzieję, że uda nam się uzyskać dobry wynik.

West Ham United zagra z Durham w ćwierćfinale Pucharu Kontynentalnego Kobiet w czwartek 21 stycznia. Rozpoczęcie meczu o 17:30, a całą akcję można śledzić na whufc.com.