West Ham United Women ogłosił  pozyskanie Emmy Snerle. 20-latka dołącza do Młotów z Fortuny Hjørring w jej rodzinnej Danii. Podpisała dwuipółletni kontrakt we wschodnim Londynie. 

Snerle ma na swoim koncie 22 występy dla swojego kraju, zadebiutowała w drużynie seniorskiej w 2019 roku. Przed wejściem do seniorskiej kadry Danii wystąpiła w 36 meczach na poziomie U19, U17 i U16.

Jestem ofensywną pomocniczką. Lubię być kreatywna i sprawiać, by moje koleżanki z drużyny dobrze wyglądały. Ja też chcę się strzelać. Mam tylko nadzieję, że od początku zdobędę kilka minut i poznam dziewczyny, poznam styl gry, a potem się w to wpiszę i oczywiście wygramy mecze z drużyną i dobrze sobie poradzimy – powiedziała Snerle.

Emma Snerle będzie mogła zadebiutować w West Hamie United po uzyskaniu międzynarodowego zezwolenia

Od czasu debiutu w pierwszej drużynie Hjørring w 2017 roku, Snerle wystąpiła w 68 meczach, strzelając 30 goli –  teraz przenosi się do Barclays FA Women’s Super League.

Zawodniczka jest w świetnej formie w tym sezonie – strzeliła 13 bramek w 14 spotkaniach

Emma jest młodą zawodniczką, która ma wiele do zaoferowania. Cieszymy się, że wybrała West Ham United do dalszego rozwoju. Nasz etos klubowy polega na rozwijaniu młodych zawodników, nie tylko z tego kraju, ale także dobrze zapowiadających się zawodników z innych obszarów świata – powiedział menadżer żeńskiej drużyny, Olli Harder.