Do tej pory Shimizu spędziła całą karierę w Belezie – rozpoczynając w 2009 roku i ostatecznie przechodząc do pierwszej drużyny, w której została kapitanem w 2020 roku. Shimizu zostanie tego lata jedenastą członkinią drużyny Paula Konchesky’ego i nie może się doczekać, by sprawdzić się w starciu z najlepszymi w Superlidze Kobiet Barclays.

Jestem podekscytowana dołączeniem do West Ham United, powiedziała nowa zawodniczka, która będzie występowała z numerem 3. Po raz pierwszy jestem w Anglii. Mój angielski nie jest zbyt dobry, więc nauka tego języka będzie dla mnie wyzwaniem. Ale to jest coś, nad czym będę pracować, a także grać najlepiej jak potrafię na boisku piłkarskim.

Chciałam przenieść się za granicę i dołączyć do klubu w jednej z najwyższych lig, więc kiedy usłyszałam o zainteresowaniu West Hamu, zdecydowałam, że nadszedł czas, aby zrobić ten krok. Od razu skorzystałam z oferty, ponieważ uważam, że West Ham idealnie do mnie pasuje. 

Jako zawodniczka opisałbym siebie jako bardzo wysportowaną – lubię wykonywać wiele nakładających się akcji w obronie i chcę nadać zespołowi trochę więcej dynamiki. Chcę po prostu pomóc osiągnąć wspaniałe rzeczy.

Nie mogę się też doczekać powrotu z Yui Hasegawy. Nigdy nie sądziłem, że będę miał okazję zagrać z nią w Anglii, więc to ekscytujące, że mogę to zrobić. Razem chcemy reprezentować japońską piłkę nożną i naprawdę dobrze radzić sobie w West Hamie – zakończyła nowa zawodniczka menadżera Konchesky’ego.