Zespół kobiet pokonał drużynę Barclays Women’s Championship, Birmingham City 2:0 na Chigwell Construction Stadium w niedzielne popołudnie. Paul Konchesky powiedział, że West Ham United nadal buduje drużynę i  rozwija jej pewność siebie. 

Kate Longhurst strzeliła swojego pierwszego gola w sezonie na początku pierwszej połowy – Dagny Brynjarsdóttir wykorzystała szansę, by przypieczętować zwycięstwo, dając drugiego gola West Hamowi.

Zwycięstwo oznacza, że ​​Młoty awansują na pierwsze miejsce w grupie C, mając do końca jeden mecz

Przyjazd Birmingham zapowiadał trudny mecz – zawsze będzie to trudna gra, gdy drużyna z niższej ligi przyjeżdża do nas na mecz pucharowy. Pokonali Brighton w swoim ostatnim meczu, więc wiemy, że uzyskanie dobrego wyniku dzisiaj było bardzo ważne. Na szczęście wyszliśmy z tymi punktami – powiedział.

Chcemy wygrywać mecze i budować pewność siebie, nie ma znaczenia, w jakich rozgrywkach gramy – ale w tych chcę mieć pewność, że ta drużyna awansuje do fazy pucharowej – powiedział Paul Konchesky.

Odnieśliśmy już dwa zwycięstwa z rzędu i mamy dwa czyste konta. Mieliśmy dziś prawie taką samą jedenastkę, jak w zeszłym tygodniu, więc wśród tych, którzy grają, panuje prawdziwa pewność siebie. To fantastyczne.

Powiedziałem, że chcemy mieć szanse na zdobycie pucharu i jest realna szansa na zdobycie trofeum w tym roku, jeśli nam się uda, więc to musi być nasz cel – zakończył menadżer.

 

A tak wyglądały przygotowania zawodniczek Młotów do dzisiejszego spotkania: