Kobieca drużyna West Hamu potwierdziła podpisanie kontraktu z reprezentantką Japonii – Riko Ueki. 24-letnia napastniczka dołącza do klubu z japońskiej drużyny WE League, Tokyo Verdy Beleza, pod warunkiem uzyskania pozwolenia na pracę.

Ueki przebiła się do drużyny seniorów „Belezy” w czerwcu 2016 roku, debiutując golem w meczu Pucharu Ligi przeciwko Speranza Osaka. Od tego czasu regularnie występowała w drużynie, zapisując na swoim koncie ponad 130 meczów – pomogła swojemu zespołowi w zdobyciu kolejnych tytułów mistrzowskich w latach 2016–2019. 

Na arenie międzynarodowej Ueki wystąpiła w 25 spotkaniach w reprezentacji Japonii, a jej najlepszy dotychczas sezon przypada na rok 2022, kiedy strzeliła osiem goli w jedenastu występach

Napastniczka wystąpił we wszystkich meczach swojej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 tego lata, strzelając gola przeciwko Zambii w fazie grupowej oraz zdobywając gola i asystując w imponującym zwycięstwie 4:0.

Kiedy podjęłam decyzję o dołączeniu do klubu, poczułam, że muszę sprawdzić się w Europie. Myślę, że będę moga tutaj poprawić się jako piłkarka – dam z siebie wszystko dla zespołu. Kontaktowałem się z Honoką [Hayashi] i Risą [Shimizu] i obydwie były naprawdę szczęśliwe, zachęcały mnie do podpisania umowy i wspierały ten ruch. Teraz nie mogę się doczekać spotkania z innymi koleżankami z drużyny i rozpoczęcia pracy w Claret & Blue –  powiedziała Ueki.