West Ham United Women poinformował, że Hawa Cissoko przedłużyła swój kontrakt z klubem do lata 2024 roku. Reprezentantka Francji cieszyła się solidnym sezonem 2021/22 w klubie i dzięki temu umowa została przedłużona.

Będąc ostoją całej linii, Cissoko zagrała 23 razy we wszystkich rozgrywkach w zeszłym sezonie, a West Ham zapewnił sobie rekordowe, szóste miejsce w FA Women’s Super League.

Nowy menedżer Paul Konchesky nie marnował czasu na zapewnienie obrończyni nowego kontraktu

Dobra forma 25-latki sprawiła, że ​​zasłużenie wróciła do reprezentacji Francji, grając w dwóch meczach dla swojego kraju w eliminacjach Mistrzostw Świata FIFA Kobiet w 2023 roku. Prawdopodobnie weźmie też udział w tegorocznych finałach UEFA Women’s Euro 2022, które odbędą się w Anglii.

Cissoko przybyła do wschodniego Londynu latem 2020 roku z ASJ Soyaux i od tego czasu rozegrała 39 spotkań. Teraz zapewne liczba ta znacznie wzrośnie.

Zrobiłam duże postępy jako zawodniczka, odkąd dołączyłam do West Hamu United – powiedziała Cissoko. Muszę podziękować moim trenerom, koleżankom z drużyny i fanom za ich wsparcie. Jestem tutaj bardzo szczęśliwa i nie mogę doczekać się, aby zobaczyć, co przyniesie następny sezon.

Myślę, że w zeszłej kampanii stworzyliśmy coś niesamowitego z naszym składem. Teraz musimy pokazać nowym zawodniczkom, które będą przychodzić sposób funkcjonowania West Hamu i postarać się ulepszyć to, co osiągnęliśmy w zeszłym sezonie. 

Osobiście chcę wprowadzić ulepszenia – wszystko musi wzrosnąć o poziom lub dwa wyżej – dodała.