West Ham United Women przegrał u siebie 0:2 z Manchesterem City w meczu Barclays FA Women’s Super League. Dobry występ zawodniczek Młotów nie wystarczył, by powstrzymać City przed strzeleniem dwóch goli. 

Zawodniczki gospodarzy stanowiły zagrożenie dla obrony City, ale nie były w stanie wykorzystać dobrych okazji. Trafienia Georgii Stanway i Khadiji Shaw dały przewagę gościom. Nadzieje Manchesteru City na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów wzrosły więc po spotkaniu z West Hamem.

Olli Harder: Z porażki z City można wyciągnąć pozytywy

Taki wynik nie jest tym, na co liczyliśmy — powiedział. Ogólnie rzecz biorąc, myślę że wiele rzeczy, które zrobiliśmy było pozytywnych. W takich momentach musimy być bardziej kliniczni, wtedy może byłby inny finał. 

Myślę, że gole, które straciliśmy były kiepskie. Prawdziwym pozytywem dzisiejszego dnia była natomiast nasza reakcja na obie straty – uwielbiam to obserwować u graczy. 

Tak jak powiedziałem, nie jest to wynik jakiego chcieliśmy, ale daje nam to okazję do wywołania motywacji przed półfinałem Pucharu Anglii, który jest przed nami.

Manchester City powróci do wschodniego Londynu w sobotę 16 kwietnia – zapowiada się ekscytujący mecz półfinałowy Vitality Women’s FA Cup.

Kapitan Gilly Flaherty rozegrała swój setny występ w barwach Claret and Blue