David Moyes i Jurgen Klopp spotkali się z mediami na swoich wirtualnych konferencjach prasowych przed niedzielnym meczem. Młoty przystępują do spotkania z nadzieją przedłużenia zwycięskiej passy do siódmego wygranego meczu.

West Ham ma prawie w pełni sprawny skład. Jeden nieobecny to oczywiście kontuzjowany Arthur Masuaku. Nowy nabutek Młotów, Jesse Lingard będzie musiał jeszcze poczekać na swój debiut w barwach Młotów.

Liverpool będzie dla West Hamu wielkim testem

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sposobu w jaki grają zawodnicy i osiągniętych przez nas wyników. Chcemy, aby to trwało tak długo, jak to możliwe – mówił Moyes.

Mamy niewiarygodnie trudne wyzwanie. Spotykamy się z Liverpooloem, panującym mistrzem. Pokazali wszystkim, że odnaleźli odrobinę formy w wygranej w Tottenhamem w czwartek. To nas przetestuje, ale my chcemy właśnie być testowani przez lepsze zespoły. Chcemy rzucić im wyzwanie. To da nam dobrą okazję, aby zobaczyć, co możemy zrobić.

Myślę, że byli bardzo dobrzy przeciwko Spurs. Nie wiem, czy ich forma kiedykolwiek odeszła, wydaje mi się, że tylko czasami coś im nie wychodzi.

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, co może zrobić Liverpool i jak grać. Z pewnością udowodnili to w ostatnich sezonach. Wiemy, że będziemy musieli grać wyjątkowo dobrze, ale jeśli będziemy grać tak, jak dotychczas i nadal z tą samą pewnością siebie, damy sobie  szansę.

Mamy wielki optymizm

Gracze mają wokół siebie wspaniałego ducha, który wynika również z wygrywania. Zawsze zastanawiasz się, jak możesz zbudować dobrego ducha zespołowego, a najczęściej wynika to z wygranych gier. Jesteśmy teraz w okresie, w którym nie możemy różnych rzeczy robić razem. Nie możemy iść razem na kolację itp., więc najlepszy duch zespołowy, jaki można uzyskać, jest na boisku, a tam atmosfera jest świetna.

Gracze wykonują naprawdę dobrą robotę i doceniamy ich ciężką pracę dla zespołu.

Jurgen Klopp był pełen pochwał dla Moyesa i West Hamu podczas swojej przedmeczowej konferencji prasowej

Wspaniale jest widzieć, że coś takiego jest możliwe. David Moyes oczywiście zawsze miał jasny pomysł, sprowadzał odpowiednich graczy – powiedział.

Wszyscy są pod wrażeniem zagrożenia pod bramką ze strony Tomasa Soucka, powrót Antonio także dodaje West Hamowi pewności siebie.

W zeszłym roku naprawdę musieli ciężko walczyć o pozostanie w lidze, ale teraz są razem dłużej i udaje im się grać na wysokim poziomie – podsumował szkoleniowiec Liverpoolu.

Obrońca Joel Matip (kontuzja kostki) i pomocnik Fabinho (problemy mięśniowe) są wykluczeni, dając  Jurgenowi Kloppowi problemy na pozycji środkowego obrońcy. Oznacza to, że Niemiec prawdopodobnie wystawi Phillipsa lub Williamsa u boku Jordana Hendersona.

Spotkanie w Polsce transmitowane będzie przez Canal plus Sport w niedzielę (31 stycznia) od godziny 17:30.