Jak czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie klubu, West Ham United potwierdził wieloletnie zaangażowanie na rzecz równości, różnorodności i integracji, przyjmując nowy Kodeks różnorodności przywództwa piłkarskiego.

West Ham jest jednym z ponad 40 klubów Premier League, English Football League, Barclays FA Women’s Super League i FA Women’s Championship, które zobowiązały się do przestrzegania celów rekrutacyjnych – zamiast kwot – aby zachęcić do rekrutacji całe społeczeństwo.

Kodeks opracowany został we współpracy z kadrą kierowniczą klubów, zawodnikami, trenerami, mediami i liderami w całej grze. Jego celem jest zapewnienie lepszej reprezentacji nowoczesnego i zróżnicowanego społeczeństwa w angielskiej piłce nożnej.

West Ham United poświęca się słuchaniu, edukowaniu, wywieraniu wpływu i podnoszeniu świadomości w zakresie równości, różnorodności i integracji (EDI) we wszystkich obszarach klubu.

Każda drużyna grająca składa się z graczy ze środowisk BAME, a w Academy of Football jest 50 procent graczy identyfikujących się jako osoby inne niż białe.

West Ham ma swoją siedzibę w zróżnicowanym obszarze – London Borough of Newham, gdzie 74 procent mieszkańców pochodzi ze środowisk czarnoskórych, azjatyckich i mniejszości etnicznych (BAME). Klub przyciąga więc pracowników, graczy i fanów z całego świata.

Poza boiskiem zarząd współpracuje z Mistrzami Równości, którzy będą bezpośrednio wpływać na decyzje wdrażane w całym klubie.

Paul Elliott, przewodniczący Rady Doradczej ds. Integracji FA, powiedział: „Wiele klubów już wykonuje dobrą robotę w tej dziedzinie. Cieszymy się, że piłka nożna stanęła razem w tym roku, by rzucić wyzwanie niesprawiedliwości, jaką widzimy w społeczeństwie. Potrzebne są konkretne działania, aby wprowadzić zmiany i zrobić kolejny krok. Liczba i pozycja klubów, które już zgodziły się przyłączyć, dowodzi, że razem, mając jasne cele możemy kształtować lepszą przyszłość”.

Więcej informacji tutaj: www.TheFA.com/FLDC