Angielska federacja piłkarska, nałożyła na West Ham karę w wysokości 50 tysięcy funtów. FA uznała, że piłkarze Młotów zachwali się niestosownie po tym jak Mark Noble otrzymał czerwoną kartkę podczas meczu z Liverpoolem.

Noble, który zdobył bramkę podczas spotkania na Anfield, został wyrzucony z boiska w 78 minucie spotkania po błędnej decyzji sędziego. Wejście Nobla nie zasługiwało nawet na ostrzeżenie. Federacja przychyliła się do wniosku West Hamu o anulowanie czerwonej kartki, jednak nałożyła na londyńczyków karę za reakcję zawodników. Piłkarze Młotów próbowali kłócić się z sędzią.

W oficjalnym oświadczeniu czytamy:
Po niezależnej rozprawie, West Ham United został ukarany grzywną w wysokości 50,000 funtów, oraz został ostrzeżony, co do podobnych przypadków w przyszłości. Stwierdzono, że w okolicach 78 minuty spotkania z Liverpoolem w 29 sierpnia 2015 roku, zawodnicy klubu zachowywali się w sposób niestosowny.

Klub przyznał rację federacji i poprosił o złagodzenie kary. Nie rzutuje to jednak na dostępność Marka Noble’a podczas meczu z Newcastle. Slaven Bilić będzie mógł skorzystać z usług 28-letniego pomocnika.