Młody talent z akademii West Hamu Idris Kanu spędził tydzień na testach w Manchesterze United, gdzie ma podpisać stałą umowę. 16-latek jest wysoko oceniany przez trenerów Młotów, ale niewiele wskazuje na to, że gracz zdecyduje się na pozostanie we wschodnim Londynie. 

Kanu bardzo dobrze zaprezentował się w meczu Premier League U18, w którym Manchester United pokonał Middlesbrough FC 5:1. Anglik w tym spotkaniu zdobył dwa gole i wpadł w oko szefowi akademii Czerwonych Diabłów Nicky’emu Buttowi. Napastnik dwukrotnie świetnie znalazł się w polu karnym i wykończył dokładne zagrania kolegów z zespołu.

idris kanu

West Ham zrobił wszystko żeby utrzymać piłkarza w klubie, ponieważ Kanu jest bez wątpienia jednym z najzdolniejszych graczy w akademii Młotów. Gracz, który wystąpił w 17 spotkaniach drużyn młodzieżowych West Hamu w minionym sezonie jest poważnie zainteresowany przenosinami do Manchesteru.

Jednak ostatni podobny przypadek wskazuje na to, że niekoniecznie 16-latek trafi do Czerwonych Diabłów. Jakiś czas temu na testach w MU był utalentowany gracz Młotów Oscar Borg i spisywał się tam świetnie. Ostatecznie Anglik zdecydował się pozostać w West Hamie, bo został przekonany przez trenerów, że gra dla Młotów to najlepsza opcja dla niego (obecnie Borg jest zawodnikiem Aston Villi). Być może z Idrisem Kanu będzie podobnie.

Warto dodać, że ten niezwykle utalentowany napastnik zaliczył w poprzednim sezonie dwa występy w zespole U21 i strzelił w nich jednego gola, na wagę zwycięstwa ze Stoke City.