Ostatnie doniesienia medialne odnośnie przyszłości Bena Johnsona zostały zdementowane. West Ham nadal jest przekonany, że boczny defensor przedłuży swój kontrakt z klubem.

Niedawno pojawiły się głosy, że agenci Johnsona robią problemy z jego nowym kontraktem. Jak informuje Claret & Hugh, West Ham zachowuje spokój w tej kwestii i pozostaje w rozmowach z graczem. Młoty mają opcję przedłużenia kontraktu o dwa sezony na tych samych warunków i z niej skorzystają, choć włodarze klubu chcą wynagrodzić wychowanka za dobre występy w tym sezonie i dać mu podwyżkę.

Obecna umowa 22-latka wygasa 30 czerwca 2022 roku i uważa się, że Anglik chce kontynuować karierę na London Stadium i nie zamierza iść w ślady Jeremy’ego Ngakii, który nie zdecydował się przedłuzyć umowy z WHU i odszedł za darmo do Watfordu.

– Nie ma absolutnie żadnych obaw i rozmowy z piłkarzem będą kontynuowane latem. Tak czy siak klub ma opcję przedłużenia kontraktu o dwa sezony – czytamy na stronie Claret & Hugh.

Wychowanek Młotów rozegrał w tym sezonie 18 spotkań w pierwszym zespole Młotów i zdobył jedną bramkę. W Premier League ostatni raz wystąpił 1 stycznia 2022 roku, przeciwko Crystal Palace.