Według The Sun West Ham przeprowadził wstępne rozmowy z przedstawicielami Stevena Bergwijna, aby omówić styczniowy transfer na London Stadium.

Według Fabrizio Romano, West Ham rozważa posunięcie w kierunku Stevena Bergwijna, chcąc wzmocnić swój atak w tym miesiącu. The Hammers prawdopodobnie zaczekają na transfery wychodzące, zanim złożą ofertę za holenderskiego skrzydłowego.

The Sun podaje dzisiaj, że West Ham przeprowadził wstępne rozmowy z przedstawicielami Stevena Bergwijna, aby omówić styczniowy transfer na London Stadium . 6 stycznia gazeta poinformowała na swojej stronie internetowej, że choć do zawarcia umowy jest jeszcze daleko i wiele elementów jeszcze nie zostało dopracowanych, Holender desperacko pragnie wrócić do Premier League.

Inne kluby Premier League i wiele drużyn saudyjskich jest zainteresowanych Bergwijnem, który w tym sezonie strzelił siedem goli w 13 występach. 26-latek dołączył do Ajaksu z Tottenhamu w 2022 roku za kwotę ponad 31 mln euro. Podczas pobytu w północnym Londynie Bergwijn wystąpił w 83 meczach, zdobywając 18 bramek.

Jeśli Ajax otrzyma atrakcyjną ofertę, Bergwijn będzie mógł opuścić amsterdamski klub

Mówi się również, że jakakolwiek transakcja będzie w dużej mierze zależeć od tego, czy Hammers będą w stanie sprzedać zawodników w celu zebrania funduszy, natomiast jest mało prawdopodobne, aby Ajax zatwierdził umowę wypożyczenia kapitana swojego klubu.

W West Hamie 32-krotny reprezentant Holandii współpracowałby z byłymi kolegami z drużyny-  Edsonem Álvarezem i Mohammedem Kudusem. Obaj gracze przenieśli się na London Stadium zeszłego lata

Oprócz swojego talentu Bergwijn może także grać w dowolnym miejscu w pierwszej trójce napastników, co pozwoli mu idealnie wpasować się w wymienne trio Davida Moyesa, które zwykle składa się z Lucasa Paquety, Jarroda Bowena i Kudusa.

Steven Bergwijn nosił opaskę kapitana przez większą część sezonu. Jego zdolności przywódcze i doskonałe umiejętności piłkarskie pomogły poprowadzić młodą drużynę Ajaksuna piąte miejsce w tym sezonie. Napastnik odegrał kluczową rolę w przywróceniu równowagi w klubie po niesamowicie trudnym początku sezonu.