West Ham united jest szczęśliwy mogąc potwierdzić kupno Lucasa Pereza z Arsenalu.

Lucas Przeniósł się do wschodniego Londynu i podpisał 3 letni kontrakt z młotami. W ciągu dwóch ostatnich sezonów grał w Premier League i LA Liga, w tym czasie był zawodnikiem Arsenalu, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Deportivo de La Coruna.

O to co powiedział sam Lucas: ” Jestem bardzo szczęśliwy mogąc być częścią tego historycznego klubu. Jestem podekscytowany, że West Ham dał mi szansę pozostania w Premier League i mogę uczestniczyć w nowym projekcie zespołu.”

„West Ham posiada wspaniałych kibiców i grają na niesamowitym stadionie, jestem zachwycony tym transferem oraz bardzo zmotywowany.”

Dyrektor sportowy Mario Husillos powitał Lucasa i wierzy, że zespół Manuela Pellegriniego będzie idealnym środowiskiem dla Hiszpana.

„Witamy Lucasa w West Hamie,” powiedział „On jest bardzo doświadczonym piłkarzem, którego ja i Menedżer West Hamu znamy z Hiszpanii.”

„Jest świetnie wyszkolony technicznie i również może grać na różnych pozycjach w ataku, jako główny napastnik, drugi napastnik lub bardziej cofnięty atakujący. On strzela gole ale również potrafi dograć piłkę pomocnikom.”

„Jego styl różni się od innych napastników, których posiadamy, a to daje nam większy wybór w ataku.”

„Lucas już doświadczył gry w Premier League, jak i również życia w Londynie, co pozwoli mu szybciej zaadaptować się i być gotowym do gry.”

„Już przy pierwszym spotkaniu Lucas wyraził chęć przejścia do West Hamu co było dla nas bardzo istotne. Życzymy mu samych sukcesów podczas pobytu tutaj.”

Lucas urodził się w A Coruna, potem przeniósł się do Madrytu, aby grać w drużynie Atletico Madryt C jako nastolatek. Napastnik pograł dwa sezonu w Tercera Division, za nim przeniósł się do Rayo Vallecano w 2009 roku.

W pierwszym sezonie w Rayo, Lucas pomógł rezerwowej drużynie awansować, przed rozegraniem 5 meczów dla pierwszej drużyny w sezonie 2010/2011, oni powrócili do La Liga po 8 latach spędzonych w Second Division.

W styczniu 2011 roku dołączył do Ukraińskiej drużyny FC Karpaty Lwów. Perez strzelił dla tej drużyny 15 goli w 60 występach, m.in. strzelając hat-tricka w wygranym meczu 4-0 przeciwko FC Kryvbas Kryvyi Rih w Listopadzie 2012 roku.

8 trafień w 17 meczach w sezonie 2012/13 spowodowało wypożyczeniem do Dynamo Kijów do końca sezonu, później Lucas przeszedł latem do Greckiej drużyny PAOK.

Lucas swoimi 12 trafieniami w 52 występach pomógł Greckiej drużynie w dojściu do finału pucharu Grecji w sezonie 2013/14 i w tedy Hiszpanem zaczął interesować się Deportivo de La Coruna.

Perez dołączył do swojego domowego klubu na zasadzie wypożyczenia, za nim w 2015 roku przeniósł się na stałe. Lucas odwdzięczył się 17 golami dla Klubu.

Przez duże pieniądze przeniósł się do Arsenalu. W debiucie zaliczył asystę przy bramce wyrównującej. Napastnik strzelił pierwszą bramkę dla drużyny z północnego Londynu przeciwko Nottingham Forest w EFL Cup. Również strzelił hat-tricka w lidze mistrzów, w wygranym meczu 4-1 przeciwko FC Basel. W sezonie 2017/18 został wypożyczony do Deportivo, strzelając 7 goli we wszystkich meczach.

 Lucas strzela średnio gola co 2,5 meczu przez całą karierę.

Wszyscy w West Hamie chcielibyśmy powitać Lucasa i życzyć mu samych sukcesów z młotami.