West Ham United zdecydował się ściągnąć z powrotem do klubu Josepha Ananga. Młody bramkarz został wypożyczony do Derby County, jednak nie zdołał jeszcze zadebiutować w barwach „The Rams” z powodu kontuzji. Decyzja o czasowym powrocie zawodnika na London Stadium jest podyktowana troską o jego zdrowie. 

Anang jest wysoko ceniony w West Hamie. Klub chcąc zapewnić mu jak najwięcej czasu na boisku, posyłał go na wypożyczenia. W zeszłym oknie transferowym zainteresowanie usługami reprezentanta Anglii U-20 wyraziło Derby County. Bramkarz trafił więc na Pride Park, gdzie wiązano z nim duże nadzieje. Pech chciał, że po tygodniu pobytu w nowym zespole golkiper doznał kontuzji.

Rekonwalescencja Josepha Ananga idzie dobrze i ocenia się, że zawodnik jest na ostatniej prostej do powrotu na boisko. Klubowi lekarze The Hammers zaapelowali jednak o ostrożność i rozsądne podejście w kwestii wznowienia pełnych treningów przez młodzieżowca. Podjęto więc decyzję o czasowym powrocie wychowanka The Academy of Football na London Stadium, by poddać go ocenie lekarskiej i zadecydować o jego dalszych losach. Dowiadujemy się o tym z wywiadu, którego dla Derbyshire Live udzielił menadżer Derby – Paul Warne.

– On jest na ostatnim etapie rehabilitacji. West Ham ściągnął go z powrotem na dwa tygodnie, by ocenić jego stan zdrowia. Anang jest ważną cześcią ich klubu.

– Musimy respektować ich decyzję. On jeszcze nie jest w stanie grać. Ostatnio wykonywał dużo ćwiczeń z piłką, ale głównie nogami. Nie spędzał dużo czasu na łapaniu piłki, ponieważ ma kontuzjowaną rękę. Jest na ostatnim etapie rekonwalescencji, ale czasem jest tak, że nie czujesz bólu i myślisz, że jesteś gotowy do gry. Czasem wystarczy obronić jeden strzał pod złym kątem i wracamy do punktu wyjścia.

– West Ham chce, byśmy byli ostrożni. Zrobiliśmy wszystko, czego zażądali. Wrócił do Londynu na dwa tygodnie. Liczę, że jak znów pojawi się u nas, to będzie gotowy lub bardzo blisko powrotu do pełnej sprawności. Dopiero wtedy możemy zacząć włączać go do gry w meczach o stawkę, zanim dołączy do pierwszego zespołu.

Joseph Anang jeszcze nie zadebiutował w pierwszym zespole West Hamu. Głównie grywał w młodzieżowych drużynach.