Łukasz Fabiański zbliża się do końca kontraktu z West Hamem United, ale podjął już decyzję, co do dalszej kariery piłkarskiej. Jak informuje Football Insider, Polak rozpoczyna rozmowy o przedłużeniu umowy. Obydwie strony są zgodne co do tego, że Fabian nadal pozostanie we wschodnim Londynie.

Fabiański bardzo dobrze radzi sobie na boiskach najlepszej piłkarskiej ligi świata, co udowadnia zajmując miejsce w podstawowej jedenastce „Młotów”. Rozegrał 29 spotkań we wszystkich rozgrywkach dla Irons w kampanii 2022-23, tracąc 34 bramki i zachowując dziewięć czystych kont. Jest w klubie od czasu dołączenia ze Swansea w 2018 roku.

Doświadczony bramkarz był kluczową częścią drużyny Davida Moyesa podczas ich ostatnich sukcesów, pomagając im w ostatnich dwóch sezonach zająć miejsce w pierwszej siódemce.

Fabiański zanotował łącznie 344 występy w Premier League w okresach spędzonych w West Hamie, Swansea i Arsenalu

Kontrakt Fabiańskiego wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu, a według informacji podawanych przez Football Insider, który powołał się na klubowe źródła, „Fabian” wkrótce ma usłyszeć propozycję nowej – rocznej (jak zawsze w przypadku doświadczonych golkiperów) umowy. Jeśli strony dojdą do porozumienia, Polak zostanie w stolicy Anglii co najmniej do 30 czerwca 2024 roku.

W trwającym kontrakcie widnieje zapis o możliwości przedłużenia go o dwanaście miesięcy i klub chce z tego skorzystać

Łukasz Fabiański jest jednym z ulubieńców kibiców na London Stadium. Nazwisko Polaka niejednokrotnie było skandowane przez wielbicieli WHU na własnym stadionie, ale też wyjazdach – jest postacią znaną i cenioną. Klub zdecydował się na wykupienie z PSG Alphonse’a Areoli, a to jednak starszy od niego polski golkiper wciąż pełni rolę „jedynki” między słupkami. Francuz występuje w spotkaniach pucharowych.