Działacze Młotów są w trakcie negocjacji z włodarzami włoskiego Torino FC, w sprawie pozyskania Nikoli Maksimovicia. Utalentowany Serb jest ostoją defensywy Toro i przyciąga zainteresowanie większych klubów. 

West Ham chciałby latem pozyskać środkowego obrońcę, by wzmocnić rywalizację na tej pozycji. Gdyby doszło do transferu to 24-latek o miejsce w składzie rywalizowałby z takimi graczami jak: Winston Reid, James Tomkins, James Collins, Angelo Ogbonna, Reece Oxford, Reece Burke czy Doneil Henry.

Włoskie media donoszą, że włodarze The Hammers złożyli ofertę czteroletniego kontraktu zawodnikowi, dzięki któremu Maksimović zarabiałby 2 miliony funtów rocznie. Wszystko jednak zależy od działaczy Torino, którzy muszą wydać zgodę na transfer byłego gracza Red Star Belgrad.

Maksimović jest 9-krotnym reprezentantem Serbii i wystąpił przez pełne 90 minut w niedawnym spotkaniu z Polską w Poznaniu. W obecnej kampanii zawodnik z powodu kontuzji rozegrał tylko 15 meczów, w których zaliczył jedną asystę. Od kilku sezonów piłkarz jest partnerem Kamila Glika na środku obrony.