West Ham United jest zainteresowany pozyskaniem napastnika Clermont Foot, Mohameda Bayo. Zdaniem „The Sun” klub przygotowuje drugą ofertę za tego gracza. Pierwsza została odrzucona w letnim okienku transferowym.

Davidowi Moyesowi bardzo zależy na pozyskaniu nowego środkowego napastnika w styczniu. W mediach pojawiało się już sporo ciekawych nazwisk, a najnowszym jest Mohamed Bayo, po którego Młoty zgłosiły się już latem, ale nie udało się go sprowadzić na London Stadium.

W sierpniu West Ham oferował za niego 7 milionów euro, ale teraz mówi się, że Clermont Foot nie sprzeda swojego najlepszego napastnika, za mniej niż 15 milionów.

W tym sezonie Bayo zdobył siedem bramek i zaliczył dwie asysty, w 13 występach w Ligue 1. W październiku strzelił też swoje dwie pierwsze bramki dla reprezentacji Gwinei.

Naszym zdaniem ten transfer jest mało prawdopodobny w styczniu, z jednego prostego powodu. Gwinejczyk w styczniu wyjedzie na Puchar Narodów Afryki, co mocno uniemożliwia przeprowadzenie tej transakcji. A z drugiej strony „The Sun” jest mało wiarygodnym źródłem, choć prawdą jest, że David Moyes interesuje/interesował się tym napastnikiem.