Francuska prasa donosi, że West Ham rozważa pobicie swojego rekordu transferowego. Zainteresowanie włodarzy londyńskiego klubu przykuł Stephen El Shaarawy. Kwota odstępnego miałaby wynieść około 21 milionów funtów. Przypominamy, że aktualnie najdroższym zawodnikiem w historii Młotów jest Andy Carroll, na którego wyłożono ok. 15 milionów.

El Shaarawy aktualnie przebywa na wypożyczeniu w Monaco, które kosztowało zespół z księstwa półtora miliona funtów. W umowie jest klauzula obowiązkowego wykupu, która została aktywowana po rozegraniu przez 22-letniego zawodnika 15 spotkań. Na konto mediolańskiego klubu w najbliższym czasie wpłynie kolejne 12 milionów funtów. El Shaarawy natomiast złoży podpis pod pięcioletnią umową gwarantująca mu około dwa miliony funtów za sezon. Jednak prezes Monaco, Dimitriy Rybolovlev, chciałby szybko odzyskać te pieniądze sprzedając skrzydłowego West Hamowi. Londyński klub miałby zapłacić za zawodnika uznawanego za jeden z większych młodych talentów aż 21.5 miliona funtów. Spłata miałaby odbyć się w dwóch ratach.

West Ham pod skrzydłami Slavena Bilicia odżył i gra piękną piłkę. Perspektywa gry w Premier League na Stadion Olimpijskim mogłaby przekonać El Shaarawy’ego do przenosin. Włoch z egipskimi korzeniami przeważnie gra na lewym skrzydle, ale może również występowac jako ofensywny pomocnik lub cofnięty napastnik. Jest znany ze swojego przyśpieszenia, zwinności, dryblingu i umiejętności technicznych. Potrafi potężnie uderzyć spoza pola karnego jest on również znany z precyzyjnych podań.