Portal claretandhugh.info donosi, iż  West Ham planuje cięcia wydatków przeznaczonych na pensje piłkarzy. Na wylocie z klubu znajduje się kilku zawodników, którzy prawdopodobnie uwolnią swoje tygodniówki z listy płac.

Przede wszystkim klub planuje zabezpieczyć pieniądze dotychczas wypłacane z tytułu tygodniowej pensji takich piłkarzy jak Gokhan Tore czy Alvaro Arbeloa. Pierwszy z nich inkasuje tygodniowo bagatela 60 tysięcy funtów tygodniowo, podczas gdy doświadczony Hiszpan zarabia o pięć tysięcy funtów tygodniowo więcej.

Portal donosi także, że prawdopodobnie London Stadium opuści Jonathan Calleri, który wzbogaca się tygodniowo o 40 tysięcy funtów tytułem wypożyczenia. Wespół z Argentyńczykiem Wschodni Londyn miałby opuścić też Havard Nordtveit. Siedmiodniowy pobyt Norwega w West Hamie kosztuje klub 55 tysięcy funtów.

Po nieudanym, zimowym oknie transferowym udało się klubowi zwolnić z listy płac Simona Zazę, który inkasował 70 tysięcy funtów na tydzień.

Źródła zbliżone do klubu zastanawiają się też nad przyszłością duetu napastników podatnych na kontuzje – Andy’ego Carrolla oraz Diafry Sakho. Ten pierwszy inkasuje co tydzień imponujące 85 tysięcy funtów, podczas gdy reprezentat Senegalu zgarnia 30 tysięcy.

Kumulując wydatki związane z wyżej wymienionymi zawodnikami spekuluje się, że klubowa kasa będzie mogła zabezpieczyć ponad 15 milionów funtów na rok na tygodniówki dla nowych piłkarzy.