Okno transferowe trwa w najlepsze, a od jego początku West Ham łączony był już z wieloma zawodnikami. Temat powrotu Jesse Lingarda do wschodniego Londynu wałkowany jest od ponad roku, a od niedawna w coraz większej ilości plotek przewijała się także postać pomocnika LOSC Lille, Amadou Onany. Jak podaje Evening Standard, klub z London Stadium jest pewny w swoich poczynaniach i liczy na to, że oba transfery uda się szybko sfinalizować. 

Mimo wielu zwrotów akcji związanych z karierą Jesse Lingarda, wydaje się, że były pomocnik Manchesteru United wreszcie podjął decyzję co do swojego przyszłego pracodawcy. Jak wiadomo, David Moyes jest ogromnym fanem talentu 29-latka i od wielu miesięcy zaciera ręce na  jego ewentualny powrót do drużyny. W ostatnich tygodniach niejednokrotnie mówiło się o zainteresowaniu zakontraktowaniem piłkarza przez inne kluby, między innymi Everton czy klub z MLS – DC United – którego to trenerem jest Wayne Rooney. Jednakże nadal nie ma pewności, czy Lingard wybierze grę w jednej z mocniejszych ekip Premier League, czy też uzna, że ważniejsze są dla niego względy finansowe, które oferuje mu jeden z klubów z Arabii Saudyjskiej. Mimo narastającej frustracji związanej z czasem, który zawodnik potrzebuje na podjęcie decyzji, we wschodnim Londynie panuje przekonanie, że zawodnik zdecyduje się na dołączenie do ekipy Młotów.

Pozostając przy temacie wzmocnień środka pola, wiele znaków wskazuje na to, że West Ham wreszcie spełnił wymagania finansowe LOSC Lille i Amadou Onana zostanie wkrótce ogłoszony jako nowy zawodnik WHU. Spekuluje się, że oferta w wysokości 30 milionów euro z dodatkowymi bonusami wystarczy, aby przekonać byłego mistrza Francji do sprzedaży 20-latka. Warto wspomnieć o tym, że jeszcze rok temu został on ściągnięty za około 7 milionów euro, co może świadczyć o tym jaki progres poczynił w przeciągu tamtego sezonu. W sezonie 21/22 Onana wystąpił w 41 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając 3 bramki i notując jedną asystę. Mierzący 195 cm wzrostu zawodnik byłby niekwestionowanie dużym wzmocnieniem w składance Moyesa.

Czas pokaże, czy te pogłoski faktycznie staną się faktem. Na obecną chwilę wydaje się jednak, że bliższy dołączenia do West Hamu jest Amadou Onana oraz kilku innych zawodników, takich jak Armando Broja czy Gianluca Scamacca.