Forma sportowa Młotów to nie jedyny problem klubu ze stolicy Anglii. Okazuje się, że West Ham został oskarżony o seksizm. Co ciekawe doniesienie złożył…pracownik klubu Stephen Hunt. 

Członek zarządu sekcji damskiej West Hamu w wywiadzie dla BBC wyznał, że WHU musi zostać ukarany, żeby w końcu zaczął działać jak klub z XXI wieku. Warto dodać, że żeńska sekcja Młotów jest osobnym tworem ze swoim zarządem, ale z tym samym budżetem.

Według Hunta, West Ham utrudnia żeńskiej sekcji szukanie sponsora. Dodatkowo piłkarki muszą występować na boisku w strojach z poprzedniego sezonu (z przekreślonymi nazwiskami byłych piłkarek) oraz są zobowiązanie do organizowania sobie transportu na własną rękę. Ponadto zawodniczki musiały trenować w publicznych miejscach, ponieważ klub nie umożliwił im do korzystania klubowej siłowni.

Przedstawiciele klubu odpowiedzieli na ten zarzut twierdząc, że od tej pory żeńska sekcja będzie podlegać głównemu zarządowi klubu. W najbliższych miesiącach okaże się czy taki ruch poprawi sytuację West Ham Ladies.