Według najnowszych doniesień, West Ham odwołał się od czerwonej kartki, którą po kontrowersyjnej sytuacji z Benem Chilwellem, otrzymał obrońca Młotów.

Kavanagh początkowo nie zauważył faulu, ale sędziowie VAR zwrócili mu uwagę na incydent, więc obejrzał wielokrotnie nagranie. Po kilku powtórkach zdecydował się pokazać czerwoną kartkę Balbuenie.

David Moyes komentował niesłuszność tej kary i sugerował, że na pewno zostanie ona poddana dyskusji i władze klubu podejmą odpowiednie kroki. Dziś już wiadomo, że West Ham odwołał się od tej decyzji.

Wielu byłych zawodników – w tym Rio Ferdinand, Matt Le Tissier i Jimmy Walker – komentowało zdarzenie w mediach społecznościowych. Sugerowali, że należy się temu dokładnie jeszcze raz przyjrzeć i przeanalizować decyzję 35-letniego Kavanagha.

Balbuena zagrał w tym sezonie 14 razy w meczach Premier League i  dobrze by było, aby wrócił do składu na mecz z Burnley 3 maja. West Ham nadal pozostaje w wyścigu o Ligę Mistrzów, a lista kontuzjowanych zawodników jest dość długa.

Klub dowie się o wyniku odwołania w ciągu najbliższych 48 godzin.