West Ham United nie pozwoli na transfer definitywny Reece’a Oxforda do Borussii M’Gladbach. – informuje portal Claret & Hugh

W ostatnich tygodniach w mediach pojawiły się informacje, że niemiecki klub szykuje ofertę za 19-latka w wysokości ośmiu milionów funtów. Spekulacje nabrały tempa po pierwszych pełnych występach Anglika w składzie Gladbach.

W piątkowy wieczór nasz piłkarz zagrał świetny mecz z Hamburgerem SV w Bundeslidze na pozycji defensywnego pomocnika. Popularny Ox pokazał niesamowitą dojrzałość i był bliski strzelenia gola. Po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

West Ham stanowczo odrzucił spekulacje mediów i głos zabrał jeden z informatorów C&H z klubu: – Zajęło mu trochę czasu zanim trafił do składu, ale teraz mamy nadzieję, że będzie dalej się dobrze rozwijał i wróci w takim stanie jakim chcemy. Bardzo uważnie śledzimy jego postępy i czekamy na jego powrót przed następnym sezonem. 

W kontrakcie Oxforda z Borussii Moenchengladbach jest zapisana opcja skrócenia wypożyczenia gdy zawodnik nie rozegra przynajmniej siedmiu spotkań do końca 2017 roku. W tym roku Bundesliga już grać nie będzie więc Młoty mogłyby ściągnąć z powrotem obrońcę na London Stadium, gdyż ten zagrał tylko trzy razy. Wiele jednak wskazuje na to, że klub nie skorzysta z tej opcji i zawodnik dokończy sezonu w Niemczech.