Stoke City, które jest już pewne spadku z Premier League, może stracić kilku czołowych zawodników. Jednym z nich miałby być bramkarz ekipy „The Potters”, Jack Butland. Zainteresowanie Anglikiem przejawia West Ham.

Stoke City w sobotę przegrało na własnym stadionie z Crystal Palace 1:2. Butland schodził z boiska ze łzami w oczach. Jego zespół stracił nawet matematyczne szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spadek do Championship stał się faktem. Mimo to on sam może pozostać w Premier League.

Młoty nie zamierzają wykupywać Joe Harta z Manchesteru City i aktywnie poszukają nowego bramkarza. Według informacji The Sun na celowniku West Hamu znalazł się właśnie Butland. Londyńczycy są w stanie zapłacić za reprezentanta Anglii około 30 milionów funtów.

Bramkarz w obecnym sezonie wystąpił w 34 meczach Premier League. Puścił w nich 60 goli, sześciokrotnie zachowywał czyste konto. Jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, jednak wydaje się, że 25-latek będzie chciał zachować miejsce w reprezentacji i zmieni otoczenie już w nadchodzącym okienku transferowym.

West Ham ponadto interesuje się innym zawodnikiem Stoke – Xherdanem Shaqirim. Może dojść do sytuacji, w której Londyńczycy zaproponują kupno obu zawodników w pakiecie.