Dan-Axel Zagadou, którego umowa z Borussią Dortmund latem dobiegła końca, prowadzi rozmowy z West Hamem United – przekazał Pedro Almeida. 

Kiedy wicemistrzowie Niemiec potwierdzili, że nie przedłużą współpracy z francuskim obrońcą, wydawało się, że kwestią czasu jest znalezienie przez niego nowego pracodawcy. Tak się jednak nie stało. Zawodnik obecnie przebywa bez umowy nadal poszukując klubu.

West Ham United ma pole position, by pozyskać wolnego agenta Dan-Axela Zagadou – jest jednak konkurencja ze strony Lyonu, który chce wzmocnić swoją obronę

Zagadou opuścił Dortmund tego lata. Podczas swojego pobytu w niemieckim klubie, wystąpił w 67 spotkaniach Bundesligi, ale jego czas był mocno zakłócony przez kontuzje, w tym uraz kolana, który wymagał operacji.

David Moyes jest zainteresowany byłym środkowym obrońcą reprezentacji Francji do lat 21. Londyński klub jest gotowy zaoferować mu czteroletni kontrakt i według niektórych źródeł ma „ pole position” , by go podpisać.

The Sun jednak poinformował, że przeprowadzka do West Hamu z pewnością nie nastąpi teraz, ale Moyes i spółka muszą być zszokowani, że nadal jest wolnym agentem.

Jeśli Zagadou w jakiś sposób pozostanie wolny do stycznia bez klubu, być może West Ham będzie mógł ponownie rozważyć transfer, pozwalając Dawsonowi odejść – ale na razie wygląda na to, że ruch w Premier League nie nastąpi dla tego gracza.