West Ham United może stracić Lucasa Paquetę na rzecz Manchesteru City. Obywatele są zainteresowani transferem i gotowi spełnić wymagania cenowe gracza.

Pomimo początkowych trudności, Paqueta stał się kluczowym graczem West Hamu w zeszłym sezonie i odegrał kluczową rolę w triumfie w Lidze Konferencji Europy.
Chociaż nie ma prośby o transfer od Paquety, ani oficjalnej oferty z Manchesteru City, West Ham poważnie traktuje zainteresowanie Brazylijczykiem i już rozważa „odpowiedź” na rynku transferowym.

Sugeruje się, że City jest gotowe zaoferować potężną kwotę, jednak zgodnie z przewidywaniami, jest ona mniejsza, niż oczekiwałby West Ham

Stało się to mniej niż 12 miesięcy po tym, jak Paqueta dołączył do Hammers z Olympique Lyonnais za 51 milionów funtów, co pozostaje klubowym rekordem transferowym na London Stadium. Pomimo powolnego startu w bordowo-niebieskich barwach, Paqueta zdołał ustabilizować się na zapleczu kampanii, kończąc sezon z 43 występami we wszystkich rozgrywkach.  Oczywiście odegrał również kluczową rolę w triumfie West Hamu w Lidze Konferencji Europy, gdzie były pomocnik Lyonu wystąpił we wszystkich meczach z wyjątkiem dwóch w tych rozgrywkach.

Co Dean Jones powiedział o przejściu Lucasa Paquety do Manchesteru City?

Zapytany o najnowsze informacje dotyczące potencjalnego ruchu Paquety znawca transferowy przyznał, że nadzieje West Hamu na zatrzymanie Brazylijczyka, zaczęły znikać.

Frustracje wokół West Hamu są bardzo realne. Paqueta stał się ulubieńcem fanów w ciągu ostatniego sezonu i utrata go po sprzedaży Rice’a, będzie wstrząsająca, nawet jeśli będzie to korzystny ruch pod względem finansowym. W tej chwili zawodnik nie naciska na transfer, ale jesteśmy również w momencie, gdy City nie złożyło jeszcze oferty. Dopóki po tym zainteresowaniu nie przyjdzie oficjalna propozycja, nie znaczy to dla niego wystarczająco dużo, by podejmować jakiekolwiek kroki wewnątrz klubu.

Zagrożenie jest jednak realne – West Ham traktuje je na tyle poważnie, że zastanawia się, jak będą musieli zareagować na rynku, jeśli zawodnik nie zechce zostać w Londynie.

Dziennikarz, Santi Aouna podał pewne konkretne informacje dotyczące tej sagi transferowej

Manchester City złożył drugą, ale ustną ofertę za Lucasa Paquetę. Jest w tej chwili propozycja zapłaty 88 milionów funtów. West Ham ponownie tego nie akceptuje i wciąż chce więcej. Negocjacje postępują dobrze. Oba kluby są pewne, że sfinalizują transakcję.

Wygląda na to, że West Ham może tego lata stracić dwóch swoich najlepszych graczy. Chociaż otrzymają dużo pieniędzy, jeśli oferta za Paquetę zostanie przyjęta, trudno będzie go zastąpić.