Według Football London, West Ham United może zostać zmuszony do zastąpienia w tym tygodniu jednego z najnowszych graczy, Maxwela Corneta z powodu kontuzji, której nabawił się podczas spotkania Ligi Konferencyjnej w akcji poprzedzającej podyktowanie rzutu karnego.

Ponieważ w czwartek West Ham uda się do Silkeborga, a trzy dni po powrocie nastąpi starcie w Evertonie, Cornet prawdopodobnie przegapi pierwsze z wymienionych spotkań, by wrócić do pełnej sprawności na niedzielny mecz na Goodison Park.

Jedna zmiana może zostać wymuszona – chodzi o Maxwela Corneta – napisano w Football London. Zawodnik wywalczył rzut karny, który doprowadził do wyrównania wyniku przeciwko rumuńskiej drużynie, ale doznał wtedy urazu. 

Słabe wyniki na boisku zaczęły się poprawiać w Premier League i w Europie, ale nie możemy uciec od kontuzji. Aaron Cresswell, Tomas Soucek i Ben Johnson byli ostatnimi, którzy dołączyli do Nayefa Aguerda i pozostają na razie niewiadomymi jeśli chodzi o występy. Jak widać liczba urazów znów wzrosła.

Cornet był jedną z wyróżniających się postaci od czasu przeprowadzki na londyński stadion i powinien zostać nagrodzony wyrównawczym golem w Chelsea, jednak trafienie zostało anulowane. Zamiast tego nabawił się kontuzji w czasie, gdy naprawdę zaczęło wyglądać, że stanie się stałym punktem w tej drużynie.

Miejmy nadzieję, że nie jest tak źle i może wrócić do gry w jednym z tych dwóch kolejnych meczów przed przerwą reprezentacyjną. Jeśli nie, to będą dla niego długie trzy tygodnie.

 

Aktualizacja: Maxwel Cornet wziął udział w dzisiejszym treningu, jednak decyzja o jego dostępności zapadnie przed czwartkowym meczem.