Portal Claret and Hugh obliczył, iż West Ham United może zaoszczędzić niemal 14 milionów funtów rocznie w związku ze zwolnieniem miejsca przez rozmaitych piłkarzy na ilście płac.

Zakłada się, iż zespół w najbliższym czasie opuści czterech zawodników, których łączne tygodniowe wynagrodzenie obciąża klubową kasę kwotą 275 tysiąca funtów, co w skali roku kumuluje się do 14 milionów. W zeszłym sezonie całkowita suma wynagrodzeń wynosiła bagatela 105 milionów funtów.

Niemal na pewno London Stadium opuści Joe Hart. Były reprezentant Anglii inkasuje tygodniowo 120 tysięcy funtów oraz dodatek w wysokości 55 tysięcy opłacanych przez Manchester City. Kontrakt bramkarza zarówno z West Hamem (wypożyczenie) jak i The Citizens wygasa wraz z końcem miesiąca i mało prawdopodobne, by golkiper został on ponownie zatrudniony przez włodarzy ze wschodniego Londynu.

Niejasna jest też przyszłośc Joao Mario. Portugalczyk jest wypożyczony do końca kampanii z Interu Mediolan i zgarnia tygodniowo 45 tysięcy funtów. Jego macierzysty klub wycenia go na około 26-28 milionów euro.

Kolejnym zawodikiem z czuba listy płac jest Patrice Evra. Doświadczony Francuz inkasował 75 tysięcy funtów za tydzień treningów. Dołączył on do West Hamu na pół roku, które minęło w mgnieniu oka. Klub nie jest zainteresowany dalszą współpracą.

Również kontrakt Jamesa Collinsa wygasa z końcem sezonu. Walijczyk zwolni 35 tysięcy funtów tygodniowo.