West Ham podpisze kontrakt z młodym napastnikiem Junior Adamu z RB Salzburg w letnim okienku transferowym? David Moyes powiedział, że chce wdrożyć model RB na Stadionie Londyńskim, a sprowadzenie 20-latka byłoby tego doskonałym dowodem.

Jak wynika z raportu The Daily Mail, Młoty będą musiały zapłacić około 12 milionów funtów, aby zawrzeć umowę z niezwykle utalentowanym 20-letnim graczem. West Ham może jednak zmierzyć się z konkurencją ze strony takich klubów jak Southampton, Ajax, Hertha Berlin czy Lipsk.

Michail Antonio był przez kilkanaście miesięcy jedyną dostępną opcją na tej pozycji dla Szkota na londyńskim stadionie, odkąd Sebastien Haller został sprzedany w styczniu 2021 roku. To wyraźnie musi się zmienić, jeśli w przyszłym sezonie mamy rywalizować na wszystkich frontach. Wygląda na to, że Moyes ma na oku kogoś wyjątkowego, kto przyjdzie i będzie konkurował z Jamajczykiem.

Chukwubuike Junior Adamu

Reprezentant Austrii do lat 21 zdobył siedem bramek i pięć asyst w 30 meczach austriackiej Bundesligi dla RB Salzburg w zeszłym sezonie.

W całej karierze strzelił 49 goli i popisał się 19 asystami w 121 meczach – jest imponującym zawodnikiem, ​​biorąc pod uwagę jego wiek. Jest niesamowicie szybki, a to zawrotne tempo sprawia, że ​​jest nieustannym zagrożeniem dla przeciwnych obrońców.

Podpisanie kontraktu z Juniorem Adamu przez West Ham za jedyne 12 milionów funtów wydaje się absolutną oczywistością? Miejmy nadzieję, że uda się to zrobić.