West Ham United jest zainteresowany pozyskaniem Jerdy’ego Schoutena i będzie rozmawiał z dyrektorem klubu Serie A, na temat ewentualnego transferu. Według  CalcioNapoli24, Młoty mają zamiar przeprowadzić negocjacje w sprawie pozyskania 25-latka.

Dyrektor zespołu Serie A, Riccardo Bigon odwiedzi w tym tygodniu Londyn, ponieważ planuje spotkać się z przedstawicielami kilku angielskich klubów, aby dowiedzieć się o ich zainteresowaniu piłkarzami Bolonii.

Schouten przybył do Bolonii w 2019 roku. Od czasu podpisania kontraktu z włoskim klubem defensywny pomocnik regularnie występował w drużynie. Zagrał w 71 meczach.

Gracz opuścił część pierwszej połowy sezonu 2021/22 z powodu kontuzji, ale od powrotu w lutym jest postacią niezastąpioną. Chociaż ma kontrakt z Bolonią do 2024 r., może być w centrum zainteresowania podczas okienka transferowego.

Inter Mediolan i Napoli wymieniane są jako główni zainteresowani, do których ostatnio dołączył West Ham United

West Ham będzie musiał latem pozyskać przynajmniej jednego pomocnika, aby wzmocnić swój skład przed kolejną kampanią, podczas której prawdopodobnie będzie zaangażowany w europejską piłkę nożną. Co więcej, nadal pojawiają się znaki zapytania dotyczące przyszłości Declana Rice’a, który odrzucił kolejną propozycję kontraktu.

Sytuacja ta doprowadziła do powiązań  z kilkoma graczami, takimi jak Josh Brownhill z Burnley i Thiago Mendes z Olympique Lyon. Okazuje się, że Schouten również stał się potencjalnym celem dla West Hamu i w związku z tym w najbliższych dniach odbędą się rozmowy z dyrektorem Bolonii Riccardo Bigonem, aby zweryfikować możliwość przeprowadzki gracza do Londynu w okresie letnim.

Wkrótce okaże się, czy West Ham zdecyduje się kontynuować swoje zainteresowanie Jerdy’m Schoutenem, czy spojrzy na alternatywne rozwiązania.