Według włoskiego dziennikarza Gianluci Di Marzio, West Ham United złożył ofertę Juventusowi za napastnika Simone Zazę. Klub z Londynu do końca okienka transferowego chce pozyskać nowego snajpera i Włoch jest jednym z głównych kandydatów. Do walki o byłego gracza Sassuolo chce wkroczyć również Southampton. 

Włodarze Mistrzów Włoch są gotowi wypożyczyć swojego gracza na rok za sześć milionów euro (5,1 mln funtów). Po roku klub z London Stadium mógłby wykupić 25-latka za 22 miliony euro (19 milionów funtów). W ciągu kilku najbliższych dni Młoty mają dać Juventusowi odpowiedź w tej kwestii. West Ham poważnie interesuje się również Wilfriedem Bonym.

Ojciec Zazy w jednym z wywiadów przyznał ostatnio, że jego syn poważnie rozważa przeprowadzkę do Anglii, a gra na London Stadium jest bardzo kusząca. Napastnik niedawno zdobył zwycięskiego gola na tym stadionie podczas meczu Młotów z Juventusem (2:3).

 – Doceniamy zainteresowanie West Hamu, ponieważ są bardzo konkretni. Zobaczymy co zrobi Juventus w tej kwestii. Poważnie rozważamy przeprowadzkę do Londynu, jeśli Simone odejdzie z Juve. On ma jeszcze czteroletnią umowę z klubem i z chęcią pozostanie w Turynie. Juventus nie chce sprzedać Simone do bezpośrednich rywali takich jak: Inter, Napoli czy Roma. Zobaczymy wkrótce co się wydarzy. – powiedział ojciec gracza

W poprzednim sezonie Zaza rozegrał 24 spotkania, w których zdobył osiem goli oraz zaliczył dwie asysty.