Jak donosi portal claretandhugh.info, włodarze Młotów są gotowi przyjąć ofertę sprzedaży Ennera Valencii, jeśli Everton zdecyduje się wykupić Ekwadorczyka.

Przebojowy reprezentant Ekwadoru został sprowadzony do wschodniego Londynu za bagatela 12 milionów funtów. Początek w bordowo-błękitnych barwach miał bardzo dobry, ale z czasem zaczął przypominać bardziej jeźdźca bez głowy niżeli skutecznego napastnika. W letnim okienku transferowym Everton postanowił wypożyczyć gracza z opcją pierwokupu po sezonie za 11 milionów funtów.

Po ciężki początku w nowym klubie, 27-latek zaczął spisywać się na miarę oczekiwań. W ostatnich sześciu meczach zdobył 3 bramki i zebrał bardzo pozytywne noty. Wygląda na to, że Ronald Koeman jest zadowolony z postępów Valencii i będzie chciał zatrzymać go w drużynie na dłużej.

Źródła claretandhugh.info podają, iż Ekwadorczyk nie ma już po co wracać na London Stadium, gdyż klub nie wiąże z nim już żadnych nadziei. Osoba zbliżona do otoczenia zawodnika powiedziała: Dopóki Everton nie podejmie decyzji, jego kariera będzie niestabilna, ale z pewnością otrzymamy oferty od innych klubów. Jego powrót do West Hamu nie ma żadnego sensu, gdyż osoby decyzyjne w klubie wyraziły się jasno, że nie ma on tam przyszłości, a sam zawodnik i tak chce się przenieść gdzie indziej. 

Enner Valencia zagrał w bordowo-błękitnych barwach 72 mecze, w których zdobył 10 bramek i zaliczył 8 asyst.