West Ham kontynuuje rozmowy z Rennes na temat pozyskania środkowego obrońcy Nayefa Aguerda. Jak podaje 90min, włodarze Młotów są bliscy uzgodnienia opłaty za gracza.

Młoty chcą wzmocnić swoją linię obrony po tym, jak wiele problemów z kontuzjami wpłynęło na ich kampanię. 26-letni Aguerd – lewostronny środkowy obrońca – został więc zidentyfikowany jako główny cel, który ma pomóc Moyesowi wzmocnić zespół.

West Ham będzie miał konkurencję z Premier League w wyścigu o podpis Nayefa Aguerda?

Gracz pokazał wysoki poziom, który utrzymywał przez cały sezon w swoim klubie, ale także w marokańskiej reprezentacji. Rok temu Rennes udało się zatrzymać 26-letniego obrońcę oferując mu podwyżkę pensji. Dziś francuski Lionsdelatlas podaje, że Młoty rozmawiają o umowie na około 20 milionów funtów.

Sytuacja może się jednak dla Młotów nieco skomplikować, ponieważ to samo źródło podaje, że zainteresowanie i chęć pozyskania Aguerda wykazuje także Everton.

Oprócz pozyskania nowego środkowego obrońcy, West Ham chce zająć się uzupełnieniem innych pozycji w kadrze

West Ham od dawna interesuje się także obrońcą Manchesteru City – Nathanem Ake, który już w grudniowych raportach znajdował się na krótkiej liście West Hamu.

Wg 90min, Josh Brownhill – środkowy pomocnik jest także celem Młotów. David Moyes chce zastąpić nim odchodzącego kapitana Marka Noble’a. Gracz powinien być dostępny za rozsądną cenę po spadku Burnley.